Infolinia czynna od poniedziałku do piątku w godz. 14:00-20:00
801 14 00 68

Nie chcesz dzwonić?
Napisz do nas!
pomoc@pomaranczowalinia.pl

O programie

Pomarańczowa Linia – to program informacyjno – konsultacyjny dla rodziców dzieci pijących alkohol i zażywających narkotyki.

Głównym celem programu jest wstępna konsultacja telefoniczna lub on-line oraz pomoc w dotarciu do specjalistycznych placówek zajmujących się tego rodzaju problematyką. Dysponujemy ogólnopolską bazą danych dotyczącą leczenia uzależnień oraz miejsc pomocy dla osób dotkniętych problemem uzależnień. Program jest formą wsparcia dla rodziców i opiekunów, obawiających się o bezpieczeństwo i zdrowie swoich dzieci, mających poczucie, że są bezradni wobec faktu sięgania przez nastolatka po alkohol lub inne środki psychoaktywne (narkotyki, leki, itp.). Doradcy Pomarańczowej Linii, po uważnym i wnikliwym wsłuchaniu się w przedstawiany problem, służą radą i pomocą w podjęciu najbardziej pomocnej i konstruktywnej decyzji w zgłaszanej sprawie. Program zapewnia porady i konsultacje telefoniczne (infolinia – 801 14 00 68) oraz porady i konsultacje on-line pomoc@pomaranczowalinia.pl.

Główna siedziba programu mieści się w Profilaktyczno-Rozwojowym Ośrodku Młodzieży i Dzieci PROM w Łodzi. Konsultanci programu to specjaliści z wieloletnim stażem pracy profilaktycznej i korekcyjnej z dziećmi i z rodzinami. Istotnym elementem programu jest sieć regionalnych punktów konsultacyjnych „Pomarańczowa Linia”. Umieszczenie w naszej bazie punktów konsultacyjnych będzie możliwe po wypełnieniu i wysłaniu do nas kwestionariusza zgłoszenia tutaj

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do programu „Pomarańczowa Linia”.

Im Nas będzie więcej, tym łatwiej będzie można pomóc potrzebującym.

Grupa liderów młodzieżowych Ośrodka PROM

Grupa liderów młodzieżowych Ośrodka PROM

Seminarium – Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze

Program realizuje:

Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży

Pomarańczowa Linia

Siedzibą Pomarańczowej Linii jest lokal Profilaktyczno-Rozwojowego Ośrodka Młodzieży i Dzieci PROM przy Stowarzyszeniu Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży.

Profilaktyczno-Rozwojowy Ośrodek Młodzieży i Dzieci PROM

90-252 Łódź, ul. Jaracza 40

Kontakt

tel. 801 14 00 68

tel. 42 630 03 73,

e-mail:
pomoc@pomaranczowalinia.pl

Źródła finansowania

Program Pomarańczowa Linia współfinansowany ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych na zlecenie Krajowego Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom oraz z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego

 

logo ministerstwa zdrowia
logo NPZ
logo KCPU

 

województwo łódzkie

Cyrek Digital © 2017. All rights reserved.